Sterilumas nėra teismo nuosprendis

Nevaisingumo gydymo skyriaus akušerė-ginekologė Mozgovaya E. M. 

Nevaisingumas yra ne tik nesugebėjimas pastoti per metus aktyvios seksualinės veiklos be kontracepcijos, bet ir kelia didelį sielvartą ir nusivylimą šeimai. Jei praėjo metų pastangos ir bandymai, tačiau rezultato nėra, tai kiekviena ateinanti menstruacija nutraukia mažą viltį … Ir, deja, galime manyti, kad vyksta nevaisingumas.

Būtina kreiptis į specialistų pagalbą: nelik vienas su bėda. Šiandien 1 iš 8 porų kenčia nuo nevaisingumo Ukrainoje ir, deja, tokių porų tik daugėja.

Vyresniems nei 35 metų sutuoktiniams tai pastebima 2 kartus dažniau nei jaunoms poroms. Štai kodėl poroms, perkopusioms trisdešimt metų ribą ir patiriančioms pastojimo sunkumų, labai svarbu, labai svarbu nedelsiant priimti sprendimą ir kreiptis pagalbos į specialistus. Kuo greičiau bus nustatyta problema, tuo didesnė tikimybė jos atsikratyti.

Jei moteris po 1-2 metų reguliaraus seksualinio aktyvumo nenaudodama kontraceptinių priemonių pastoti nesugeba, turėtumėte kreiptis į gydytoją dėl nevaisingumo. Jei yra akivaizdžių nevaisingumo priežasčių – menstruacijų sutrikimai, negimdinis nėštumas praeityje, uždegiminės ligos – tuomet nereikėtų laukti metų, reikia gydytis. Tai gali būti ginekologo draugo pastebėjimas, geriau gydytojo, kuris specializuojasi tiesiogiai šeimos planavimo srityje, stebėjimas.

Tinkamos diagnostikos ir specialiai parinkto gydymo dėka daugiau nei pusė nevaisingų porų galėjo susilaukti vaiko.

Daugeliu atvejų (maždaug trečdalis porų) šią problemą sukelia vyrų nevaisingumas, dar trečdaliu moterų kenčia nevaisingumas, o paskutiniame trečdalyje porų nevaisingumo priežastis nebuvo nustatyta. Tačiau šiuo metu negalima nustatyti kai kurių bevaikystės priežasčių. Tokiais atvejais gydytojai naudoja pagalbinio apvaisinimo metodus, kad įveiktų šią problemą. Šiandien vis daugiau žmonių kreipiasi į gydymą, kuris padėtų jiems pagimdyti kūdikį. Nevaisingumas nėra tik liga. Tai yra būklė, kurią gali sukelti šimtai priežasčių tiek iš moters, tiek iš vyro pusės. O sunkiausia yra rasti nevaisingumo priežastį konkrečioje poroje. Tai yra raktas į sėkmę. Nedaug ginekologų ir urologų gali tai padaryti. Tam reikalinga ne tik gera patirtis, bet ir plačios galimybės tirti pacientus.

Dažnai susiduriama su tokiomis situacijomis: nevaisinga pora ateina konsultuotis į kliniką, kurioje nėra galimybės atlikti šiuolaikinę diagnostiką. Ir bandomojo gydymo kursai prasideda šūkiu “O jei jį turėsite?” Kai kurie hormonai kelis kartus keičiami į kitus, prie to būtinai pridedami keli galingų antibiotikų kursai. Galų gale viskas normalizuojasi, tačiau vyras ir moteris jau yra tokioje „išgydytoje“ būsenoje, kad net sveika, ištverminga pora negali pastoti. Prarasta daug laiko, išleista daug pinigų, viltys blėsta.

Bet kuris gydymo metodas turi apverstą monetos pusę, todėl nepriimtina tai daryti atsitiktinai. Norėdamas veiksmingai padėti, gydytojas turi būti nevaisingumo specialistas. Jis turi turėti didelę patirtį šioje srityje, aukštą kvalifikaciją, mokėti atlikti reikiamus tyrimus, konsultuotis su kitais specialistais. Be to, jis turėtų nusiųsti vyrą apžiūrai ir gydymui, nes 30–40% nevaisingų porų vyrui sumažėja galimybė pastoti. Neveltui stipriosios lyties atstovai bando atsiriboti nuo problemos. Todėl į konsultaciją geriau ateiti kartu, kartu su vyru.

Visa tai visiškai įmanoma tik specializuotuose centruose, užsiimančiuose nevaisingumo gydymu. Būtent ten dirba gydytojai, kurie sprendžia šį klausimą aukščiausiu lygiu. Geriausias atskaitos taškas yra įstaigos šlovė, jos pavadinimas. Galite paprašyti savo vietinio ginekologo ar draugo rekomenduoti specializuotą centrą nevaisingumui gydyti. Jei iš karto nesikreipiate į tokią įstaigą, galite nuolat skubėti nuo vieno gydytojo prie kito, netekdami laiko, pinigų ir vilties. Tai labai būdinga nevaisingų pacientų situacija, nes jiems sunku padėti.

Jei negyvenate dideliame mieste, greičiausiai šalia nevaisingumo klinikos nėra. Tada galite parašyti laišką specializuoto centro adresu. Apibūdinkite situaciją, išvardykite atliktus tyrimus ir jų rezultatus, gydymą ir jo poveikį. Jei įstaiga vertina savo reputaciją, tada jums bus pasakyta, ką daryti toliau, kokius kitus tyrimus atlikti ir kada atvykti į susitikimą.

Beveik visi gydymo ir tyrimo metodai, susiję su nevaisingumu, yra mokami. Bet, deja, šiuolaikinėje buitinėje komercinėje medicinoje priežiūros kokybė ne visada atitinka kainą, o kaina ne visada atitinka paslaugų lygį. Todėl renkantis kliniką negalima elgtis pagal principą „kur brangiau“ arba, priešingai, „kur pigiau“. Galite skirti daug pinigų vien už gerą reklamą. O eilėje prie klinikos galima nemokamai. Garsųjį britų posakį apie pigius dalykus galima perfrazuoti: „Mes nesame pakankamai turtingi, kad su mumis būtų galima elgtis ten, kur pigiau“.

Taigi rinkitės. Arba iškart, nors ir šiek tiek brangiau, bet palyginti efektyviai. Arba iš pradžių pigu, paskui daugybę kartų pigu (iš viso vis tiek brangu). Kol galiausiai likimo valia netyčia pateksite pas gerą specialistą arba pastosite.

Nevaisingumo priežasčių yra daugybė, ir norint jas nustatyti, teks atlikti visą tyrimų programą: hormoninius, ultragarsinius, infekcinius, imunologinius. Taip pat, jei reikia, histerosalpingografija (kiaušintakių praeinamumo tikrinimas), spermograma ir daug daugiau. Kai kuriais atvejais jūs turite „nusileisti iki galo“ dėl molekulinių, genetinių ir imunologinių mechanizmų.

Tik sužinoję priežastį galite pradėti gydytis. Reprodukcinė sistema veikia labai subtiliai, o agresyvus, netinkamas gydymas gali tik pabloginti būklę. Tačiau nepamirškite: su amžiumi sumažėja galimybė pastoti ir pagimdyti vaiką. Tikimybė pastoti labai sumažėja, tuo moteris yra vyresnė ir tuo ilgiau gydomas nevaisingumas. Jei gydoma labai ilgai, tuomet galite sulaukti amžiaus, kai kūnas nebegali pastoti.

Specializuotuose centruose nevaisingumo tyrimo laikotarpis neturėtų viršyti 2-3 mėnesių, o gydymas turėtų duoti rezultatą ne vėliau kaip per dvejus metus nuo kreipimosi į kliniką dienos.

Ruošdamiesi gydymui, galite šiek tiek sutaupyti. Atlikite keletą tyrimų, reikalingų norint nustatyti nevaisingumo priežastis jūsų gyvenamojoje vietoje. Tai gali būti ultragarsinis tyrimas, spermograma, lytinių organų infekcijų tyrimas. Tada sumažės tyrimo kaina. Jums teks atlikti tik specialius tyrimus, paskirtus pagal gydytojo nurodymus – hormoninius, imunologinius. Šių, atrodytų, mažų dalykų žinojimas labai palengvins visą paruošimo ir gydymo procesą.

Turime būti pasirengę tam, kad pats nevaisingumo gydymo faktas veikia moters kūną. Dažniausiai keičiasi nuotaika, ypač aiškiai suvokiamos nesėkmės, kyla apgailestavimas dėl iššvaistytų pinigų, galų gale moteris atsisako bandymų pagimdyti bent vieną vaiką.

Yra nuomonė, kad beveik bet kokį nevaisingumą galima apeiti naudojant apvaisinimo mėgintuvėlyje metodą, norint gauti kūdikį iš mėgintuvėlio. Ar taip? Ar verta pataikyti į žvirblius patrankomis?

Jei pažeidimai nėra nepataisomi, nevaisingumu dažnai galima susidoroti su įprastais vaistais, koreguojant hormoninį foną ir minimalų išorinį poveikį organizmui arba naudojant laparoskopines operacijas. Apvaisinimas in vitro paprastai naudojamas kaip paskutinė priemonė. Tai brangus ir sunkus metodas. Vienas bandymas pastoti kainuoja kelis tūkstančius dolerių, o Europoje jis yra kelis kartus brangesnis. Dažnai reikia kelių bandymų, nes vieno efektyvumas yra šiek tiek didesnis nei 30%. Be to, daugelį sustabdo psichologinė šio neįprasto metodo kliūtis . Bet jei leidžia finansai, niekas netrukdo, tada galite pabandyti pergudrauti gamtą.

Žinoma, medicina nėra visagalė ir ne visiems pavyksta padėti. Nėštumas po vaisingumo gydymo svyruoja nuo 20 iki 80%. Tai daugiausia priklauso nuo pažeidimų pobūdžio. Pavyzdžiui, hormoniniai sutrikimai yra tinkami korekcijai, o kiaušintakių obstrukcijai reikia pakartotinių bandymų dirbtinai apvaisinti. Atlikus išsamų tyrimą 5–10% porų, nevaisingumo priežastis lieka neaiški.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad bendravimas su reprodukcijos gydytoju beveik visada viršija profesionalių rekomendacijų ribas. Svarbu pasitikėti gydytoju, reprodukcinis gydytojas iš dalies yra psichologas, kuris gali jus nuraminti, įskiepyti vilties dėl sėkmingo gydymo. Svarbiausia – nenukrypti nuo numatyto tikslo ir tikėti teigiamais gydymo rezultatais bei ligos pradžia. nėštumas! Todėl tikėkite, kad viskas pasiseks. Ir palinkėti vaikui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *