Sterilitāte nav tiesas spriedums

Neauglības ārstēšanas nodaļas dzemdību speciāliste-ginekoloģe Mozgovaya E.M. 

Neauglība nav tikai nespēja iestāties grūtniecības laikā aktīvas dzimumakta laikā bez kontracepcijas, tā ir arī lielu skumju un neapmierinātības avots ģimenei. Ja ir pagājis gadu darbs un mēģinājumi, bet rezultāta nav, tad katra nākamā menstruācija pieliek punktu nelielai cerībai … Un diemžēl mēs varam pieņemt, ka notiek neauglība.

Nepieciešams vērsties pie speciālistu palīdzības: nepalikt vienatnē ar nepatikšanām. Šodien viens no 8 pāriem cieš no neauglības Ukrainā, un diemžēl šādu pāru skaits tikai palielinās.

Laulātajiem, kas vecāki par 35 gadiem, tas tiek novērots 2 reizes biežāk nekā jauniem pāriem. Tāpēc pāriem, kuri ir pārkāpuši trīsdesmit gadu robežu un kuriem ir grūtības ar grūtniecību, ir ļoti svarīgi, ir ļoti svarīgi nekavējoties pieņemt lēmumu un meklēt palīdzību pie speciālista. Jo ātrāk tiek atrasta problēma, jo lielāka iespējamība no tās atbrīvoties.

Ja sievietei pēc 1-2 gadu regulāras dzimumakta, neizmantojot kontracepcijas līdzekļus, neizdodas iestāties grūtniecība, pēc konsultēšanās ar neauglību jākonsultējas ar ārstu. Ja neauglībai ir acīmredzami iemesli – menstruālā cikla traucējumi, ārpusdzemdes grūtniecība agrāk, iekaisuma slimības – tad nevajadzētu gaidīt gadu, jums jāārstējas. To var novērot draugs ginekologs vai labāk ārsts, kurš tieši specializējas ģimenes plānošanā.

Pateicoties atbilstošai diagnostikai un īpaši izvēlētai ārstēšanai, vairāk nekā puse neauglīgo pāru varēja ieņemt bērnu.

Vairākos gadījumos (apmēram trešdaļa pāru) šo problēmu izraisa vīriešu neauglība, citā trešdaļā gadījumu sieviete cieš no neauglības, bet pēdējā trešdaļā pāru neauglības cēlonis nav noskaidrots. Tomēr patlaban dažus bezbērnības iemeslus nevar noteikt. Šādos gadījumos ārsti izmanto palīdzības reprodukcijas paņēmienus, lai pārvarētu šo problēmu. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku meklē medicīnisko palīdzību, kas viņiem palīdzētu radīt bērnu. Neauglība nav tikai slimība. Tas ir stāvoklis, ko var izraisīt simtiem iemeslu gan no sievietes puses, gan no vīrieša puses. Un visgrūtākais ir atrast neauglības cēloni konkrētam pārim. Tā ir panākumu atslēga. Ne daudzi ginekologi un urologi to var izdarīt. Tam nepieciešama ne tikai laba pieredze, bet arī plašas iespējas pacientu izmeklēšanai.

Šādas situācijas bieži sastopas: neauglīgs pāris nāk uz konsultāciju klīnikā, kurai nav modernas diagnostikas iespējas. Un izmēģinājuma ārstēšanas kursi sākas ar devīzi “Ko darīt, ja jums tas ir?” Daži hormoni tiek mainīti uz citiem vairākas reizes, un tam obligāti tiek pievienoti vairāki spēcīgu antibiotiku kursi. Galu galā viss atgriežas normālā stāvoklī, bet vīrietis un sieviete jau ir tādā “dziedinātā” stāvoklī, ka pat vesels, izturīgs pāris nevar palikt stāvoklī. Zaudēts daudz laika, iztērēta liela nauda, ​​cerības zūd.

Jebkurai ārstēšanas metodei ir monētas otrā puse, tāpēc ir nepieņemami to darīt nejauši. Lai efektīvi palīdzētu, ārstam jābūt neauglības speciālistam. Viņam jābūt ar lielu pieredzi šajā jomā, augstu kvalifikāciju, jāspēj veikt nepieciešamos pētījumus, konsultēties ar citiem speciālistiem. Turklāt viņam jānosūta vīrietis uz pārbaudi un ārstēšanu, jo 30–40% neauglīgu pāru vīrieša spēja grūtniecība ir samazināta. Velti stiprā dzimuma pārstāvji mēģina atturēties no problēmas. Tāpēc labāk uz konsultāciju nākt kopā, kopā ar vīru.

Tas viss ir pilnībā iespējams tikai specializētos centros, kas nodarbojas ar neauglības ārstēšanu. Tieši tur strādā ārsti, kas ar šo jautājumu nodarbojas visaugstākajā līmenī. Labākais atskaites punkts ir iestādes slava, nosaukums. Jūs varat lūgt vietējo ginekologu vai draugu ieteikt specializētu centru neauglības ārstēšanai. Ja jūs nekavējoties nesazināties ar šādu iestādi, jūs varat pastāvīgi skriet no viena ārsta pie otra, zaudējot laiku, naudu un cerību. Neauglīgiem pacientiem tā ir ļoti tipiska situācija, jo viņiem ir grūti palīdzēt.

Ja jūs nedzīvojat lielā pilsētā, tad, visticamāk, tuvumā nav nevienas neauglības klīnikas. Tad jūs varat rakstīt vēstuli uz specializētā centra adresi. Aprakstiet situāciju, uzskaitiet veiktos pētījumus un to rezultātus, ārstēšanu un tā ietekmi. Ja iestāde novērtē savu reputāciju, tad jums pateiks, ko darīt tālāk, kādi citi eksāmeni jāveic un kad jānāk uz tikšanos.

Gandrīz visas ārstēšanas un pārbaudes metodes, kas saistītas ar neauglību, tiek apmaksātas. Bet diemžēl mūsdienu vietējā komercmedicīnā aprūpes kvalitāte ne vienmēr atbilst izmaksām, un izmaksas ne vienmēr atbilst pakalpojumu līmenim. Tāpēc, izvēloties klīniku, nevar rīkoties pēc principa “kur tas ir dārgāks” vai, gluži pretēji, “kur tas ir lētāks”. Tikai par labu reklāmu jūs varat dot daudz naudas. Un jūs varat stāvēt rindā klīnikā bez maksas. Var pārfrāzēt slaveno britu teicienu par lētām lietām: “Mēs neesam tik bagāti, lai pret mums izturētos tur, kur ir lētāk.”

Tātad izvēlieties. Vai uzreiz, kaut arī nedaudz dārgāk, bet salīdzinoši efektīvi. Vai arī sākumā tas ir lēts, tad daudzas reizes tas ir lēts (kopumā tas joprojām ir dārgs). Līdz, visbeidzot, pēc likteņa gribas nejauši nokļūsiet pie laba speciālista vai paliksiet stāvoklī.

Neauglībai ir daudz iemeslu, un, lai tos identificētu, jums būs jāiziet visa pētījumu programma: hormonālā, ultraskaņas, infekcijas, imunoloģiskā. Kā arī histerosalpingogrāfija (olvadu caurlaidības pārbaude), spermogramma un daudz kas cits, ja nepieciešams. Dažos gadījumos jums ir “jāiet līdz molekulāro, ģenētisko un imunoloģisko mehānismu apakšai”.

Tikai pēc iemesla noskaidrošanas jūs varat sākt ārstēšanu. Reproduktīvā sistēma darbojas ļoti delikāti, un agresīva, nepareiza ārstēšana var tikai pasliktināt stāvokli. Bet neaizmirstiet: ar vecumu samazinās spēja ieņemt bērnu un nēsāt bērnu. Grūtniecības iespējas ievērojami samazinās, jo vecāka ir sieviete un jo ilgāk ārstēta neauglība. Ja to ārstē ļoti ilgi, tad jūs varat sasniegt vecumu, kad ķermenis vairs nevar palikt stāvoklī.

Specializētajos centros neauglības pārbaudes periods nedrīkst pārsniegt 2-3 mēnešus, un ārstēšanas rezultātam jābūt rezultātam ne vēlāk kā divus gadus pēc sazināšanās ar klīniku.

Gatavojoties ārstēšanai, jūs varat nedaudz ietaupīt. Veiciet dažus nepieciešamos pētījumus, lai noteiktu neauglības cēloņus jūsu dzīvesvietā. Tas var būt ultraskaņas izmeklējums, spermogramma, pētījums par dzimumorgānu infekcijām. Tad ekspertīzes izmaksas samazināsies. Jums būs jāveic tikai īpaši izmeklējumi, kas noteikti saskaņā ar ārsta norādījumiem – hormonālie, imunoloģiskie. Zinot šīs šķietami mazās lietas, tas ievērojami atvieglos visu sagatavošanās un ārstēšanas procesu.

Mums jābūt gataviem tam, ka pats neauglības ārstēšanas fakts ietekmē sievietes ķermeni. Visbiežāk notiek garastāvokļa izmaiņas, īpaši akūti tiek uztvertas neveiksmes, rodas nožēla par izšķērdēto naudu, un beigās sieviete atsakās no mēģinājumiem dzemdēt vismaz vienu bērnu.

Pastāv viedoklis, ka gandrīz jebkuru neauglību var apiet, izmantojot apaugļošanas metodi in vitro, lai iegūtu bērnu no mēģenes. Vai tā ir? Vai ir vērts iesist zvirbuļus ar lielgabalu?

Ja pārkāpumi nav nelabojami, tad ar neauglību bieži var tikt galā ar parastajām zālēm, koriģējot hormonālo fonu un minimālu ārēju ietekmi uz ķermeni vai izmantojot laparoskopiskas operācijas. In vitro apaugļošana parasti tiek izmantota kā pēdējais līdzeklis. Šī ir dārga un grūta metode. Viens mēģinājums palikt stāvoklī maksā vairākus tūkstošus dolāru, un Eiropā tas ir vairākas reizes dārgāks. Bieži vien ir vajadzīgi vairāki mēģinājumi, jo viena efektivitāte ir nedaudz virs 30%. Turklāt daudzus aptur psiholoģiskā barjera šai neparastajai metodei. Bet, ja finanses atļauj, nekas netraucē, tad jūs varat mēģināt pārspēt dabu.

Protams, zāles nav visvarenas, un ne visiem izdodas palīdzēt. Grūtniecības līmenis pēc auglības ārstēšanas svārstās no 20 līdz 80%. Tas galvenokārt ir atkarīgs no pārkāpumu rakstura. Piemēram, hormonālie traucējumi labi palīdz korekcijai, un olvadu aizsprostošanai ir nepieciešami atkārtoti mākslīgās apsēklošanas mēģinājumi. Pēc pilnīgas pārbaudes 5-10% pāru neauglības cēlonis joprojām nav skaidrs.

Jāatzīmē arī tas, ka saziņa ar reproduktīvo ārstu gandrīz vienmēr pārsniedz profesionālos ieteikumus. Ir svarīgi uzticēties ārstam, reproduktīvais ārsts daļēji ir psihologs, kurš var nomierināt, iedvest cerību uz veiksmīgu ārstēšanu.Galvenais ir neatkāpties no iecerētā mērķa un ticēt pozitīvam ārstēšanas rezultātam un slimības sākumam. grūtniecība! Tāpēc ticiet, ka viss izdosies. Un novēlēt bērnam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *