Steriilsus ei ole kohtu otsus

Viljatuse ravi osakonna sünnitusarst-günekoloog Mozgovaya E. M. 

Viljatus ei ole ainult suutmatus rasestuda rasestumisvastaste vahenditeta aasta jooksul aktiivse seksuaaltegevuse ajal, see on ka pere jaoks suur leina ja pettumus. Kui aasta pingutusi ja katseid on möödas, kuid tulemust pole, siis iga järgnev menstruatsioon lõpetab väikese lootuse … Ja kahjuks võime eeldada, et viljatus toimub.

On vaja pöörduda spetsialistide abi poole: ärge jääge probleemidega üksi. Täna kannatab Ukrainas viljatuse käes üks kaheksast paarist ja kahjuks selliste paaride arv ainult suureneb.

Üle 35-aastaste abikaasade puhul täheldatakse seda 2 korda sagedamini kui noorpaaridel. Seetõttu on kolmekümne aasta piiri ületanud paaride jaoks, kellel on rasestumisega raskusi, väga oluline, on väga oluline kohe otsus langetada ja spetsialistilt abi otsida. Mida varem probleem leitakse, seda suurem on tõenäosus, et sellest vabanete.

Kui naine pärast 1-2-aastast regulaarset seksuaalvahekorda ilma rasestumisvastaste vahenditeta rasestuda ei suuda, peate viljatuse osas nõu pidama arstiga. Kui viljatusel on ilmseid põhjuseid – menstruaaltsükli häired, emakaväline rasedus varem, põletikulised haigused -, siis ei tohiks te oodata aastat, peate ravima. See võib olla günekoloogi sõbra või parem otseselt pereplaneerimisele spetsialiseerunud arsti tähelepanek.

Tänu asjakohasele diagnostikale ja spetsiaalselt valitud ravile suutsid enam kui pooled viljatutest paaridest lapse eostada.

Paljudel juhtudel (umbes üks kolmandik paaridest) on selle probleemi põhjustanud meeste viljatus, teisel kolmandikul juhtudest kannatab naine viljatuse käes ning viimasel kolmandikul paaridest on viljatuse põhjus välja selgitamata. Kuid praegu ei saa mõnda lastetuks saamise põhjust kindlaks teha. Sellistel juhtudel kasutavad arstid selle probleemi ületamiseks abistava viljastamise tehnikaid. Tänapäeval otsib üha rohkem inimesi ravi, mis aitab neil last sündida. Viljatus pole ainult haigus. See on seisund, mida võivad põhjustada sajad põhjused nii naise kui ka mehe poolt. Ja kõige keerulisem on leida konkreetse paari viljatuse põhjus. See on edu võti. Mitte paljud günekoloogid ja uroloogid ei saa seda teha. See nõuab mitte ainult häid kogemusi, vaid ka palju võimalusi patsientide uurimiseks.

Sellistes olukordades tuleb sageli ette: viljatu paar tuleb kliinikusse konsultatsioonile, kus puudub tänapäevase diagnostika võimalus. Ja prooviravi kursused algavad motoga “Mis siis, kui see teil on?” Mõned hormoonid vahetatakse mitu korda teiste vastu ja sellele lisatakse tingimata mitu võimsa antibiootikumi kuuri. Lõpuks normaliseerub kõik, kuid mees ja naine on juba nii “paranenud” seisundis, et isegi terve, vastupidav paar ei saa rasestuda. Palju aega on kaotsi läinud, palju raha on kulunud, lootused hääbuvad.

Igal ravimeetodil on mündi tagakülg, seega on vastuvõetamatu seda teha juhuslikult. Tõhusaks abistamiseks peab arst olema viljatuse spetsialist. Tal peab olema selles valdkonnas ulatuslik kogemus, kõrge kvalifikatsioon, ta peab olema võimeline tegema vajalikke uuringuid, konsulteerima teiste spetsialistidega. Lisaks peaks ta saatma mehe uuringutele ja ravile, kuna 30–40% viljatutest paaridest väheneb mehe võime rasestuda. Asjata üritab tugevam sugu probleemist eemale hoida. Seetõttu on parem tulla konsultatsioonile koos abikaasaga.

See kõik on täiesti võimalik ainult viljatuse raviga tegelevates spetsialiseeritud keskustes. Seal töötavad arstid, kes tegelevad selle teemaga kõige kõrgemal tasemel. Parim võrdluspunkt on asutuse kuulsus, nimi. Võite paluda kohalikul günekoloogil või sõbral soovitada viljatuse raviks spetsiaalset keskust. Kui te ei võta sellise asutusega kohe ühendust, võite pidevalt tormata ühe arsti juurest teise juurde, kaotades aega, raha ja lootust. See on viljatute patsientide jaoks väga tüüpiline olukord, sest neid on raske aidata.

Kui te ei ela suures linnas, siis tõenäoliselt pole läheduses ühtegi viljatuskliinikut. Seejärel saate kirjutada kirja spetsialiseeritud keskuse aadressile. Kirjeldage olukorda, loetlege läbi viidud uuringud ja nende tulemused, ravi ja selle mõju. Kui asutus hindab oma mainet, siis öeldakse teile, mida edasi teha, millised muud uuringud läbida ja millal tulla vastuvõtule.

Peaaegu kõik viljatusega seotud ravimeetodid ja uuringud on tasulised. Kuid kahjuks ei vasta tänapäevases kodumaises kommertsmeditsiinis hoolduse kvaliteet alati maksumusele ja maksumus ei vasta alati teenuste tasemele. Seetõttu ei saa kliiniku valimisel tegutseda vastavalt põhimõttele “kus see on kallim” või vastupidi, “kus see on odavam”. Lihtsalt hea reklaami jaoks võite anda palju raha. Ja kliinikus saate järjekorras olla tasuta. Brittide kuulsat ütlust odavate asjade kohta võib ümber sõnastada: “Me pole piisavalt rikkad, et meid koheldaks seal, kus on odavam.”

Nii et vali oma valik. Või kohe, ehkki veidi kallim, kuid suhteliselt tõhus. Või algul on see odav, siis mitu korda odav (kokku on see ikkagi kallis). Kuni lõpuks satute kogemata hea spetsialisti juurde või jääte saatuse tahtel rasedaks.

Viljatusel on palju põhjuseid ja nende tuvastamiseks peate läbima terve uurimisprogrammi: hormonaalsed, ultraheli-, nakkuslikud, immunoloogilised. Nagu ka hüsterosalpingograafia (munajuhade läbitavuse kontrollimine), spermogramm ja vajadusel palju muud. Mõnel juhul peate molekulaarsete, geneetiliste ja immunoloogiliste mehhanismide “põhja jõudma”.

Alles pärast põhjuse väljaselgitamist saate ravi alustada. Reproduktiivsüsteem töötab väga delikaatselt ja agressiivne, ebaõige ravi võib seisundit ainult süvendada. Kuid ärge unustage: vanusega väheneb võime lapseootele jääda ja last kanda. Rasestumise tõenäosus väheneb oluliselt, mida vanem naine on ja mida pikem on viljatusravi. Kui seda ravitakse väga kaua, siis võite jõuda vanusesse, mil keha ei saa enam rasestuda.

Spetsialiseeritud keskustes ei tohiks viljatuse uurimise periood ületada 2-3 kuud ja ravi peaks andma tulemuse hiljemalt kahe aasta jooksul alates kliinikusse pöördumise kuupäevast.

Ravi ettevalmistamisel saate veidi säästa. Tehke mõned uuringud, mis on vajalikud viljatuse põhjuste väljaselgitamiseks teie elukohas. See võib olla ultraheliuuring, spermogramm, suguelundite infektsioonide uuring. Siis uuringu maksumus väheneb. Peate läbima ainult spetsiaalsed uuringud, mis on ette nähtud vastavalt arsti näidustustele – hormonaalsed, immunoloogilised. Nende näiliselt väikeste asjade tundmine hõlbustab oluliselt kogu ettevalmistus- ja raviprotsessi.

Peame olema valmis selleks, et just viljatuse ravi fakt mõjutab naise keha. Kõige sagedamini on meeleolu muutusi, eriti teravalt tajutakse ebaõnnestumisi, kahetsus raisatud raha pärast ja lõpuks loobub naine katsetest vähemalt üks laps sünnitada.

On olemas arvamus, et beebi katseklaasist saamiseks saab peaaegu igast viljatusest mööda minna, kasutades in vitro viljastamise meetodit. On see nii? Kas tasub varblasi kahuriga lüüa?

Kui rikkumised pole korvamatud, võib viljatusega sageli toime tulla tavapäraste ravimitega, korrigeerides hormonaalset tausta ja minimaalseid välismõjusid kehale või kasutades laparoskoopilisi operatsioone. In vitro viljastamist kasutatakse tavaliselt viimase abinõuna. See on kallis ja keeruline meetod. Üks katse rasestuda maksab mitu tuhat dollarit ja Euroopas on see mitu korda kallim. Sageli on vaja mitu katset, kuna ühe efektiivsus on veidi üle 30%. Lisaks peatab paljusid selle ebatavalise meetodi psühholoogiline barjäär . Aga kui rahandus lubab, ei sega miski, siis võite proovida loodust kavaldada.

Muidugi pole meditsiin kõikvõimas ja kõigil ei õnnestu aidata. Raseduse määr pärast viljakusravi on vahemikus 20–80%. See sõltub peamiselt rikkumiste laadist. Näiteks aitavad hormonaalsed häired end korrigeerida ja munajuhade obstruktsioon nõuab korduvaid kunstliku viljastamise katseid. Pärast täielikku uurimist 5-10% paaridest jääb viljatuse põhjus ebaselgeks.

Samuti tuleb märkida, et suhtlus reproduktiivarstiga läheb peaaegu alati professionaalsetest soovitustest kaugemale. Oluline on usaldada arsti, reproduktiivarst on osaliselt psühholoog, kes suudab teid maha rahustada, sisendada lootust edukaks raviks. Peamine on mitte kalduda kavandatud eesmärgist kõrvale ja uskuda ravi positiivsesse tulemusse ja haiguse algusse. rasedus! Seetõttu uskuge, et kõik saab korda. Ja soovi lapsele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *